»

RANKING LICEÓW - SZKOŁY Z GWARANCJĄ NA STUDIA

W rankingu "Newsweek'a" z dnia 8 marca 2004r. XXXII Liceum Ogólnokształcące znalazło się na pierwszym miejscu w województwie łódzkim i na 20. miejscu
w Polsce. Na podstawie danych pochodzących ze 112 wyższych uczelni w kraju i Kuratoriów Oświaty redakcja "Newsweek'a" ustaliła ranking 100 najlepszych szkół w kraju i 50 najlepszych szkół w 15 województwach. Obliczony został procent studiujących absolwentów. W XXXII LO jest to wynik 76,83%.
    Mamy świadomość, że dane nie są pełne, ale bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni z uzyskanego pierwszego miejsca w naszym województwie.

»

Troje uczniów XXXII LO otrzymało stypendia od ambasady hiszpańskiej - po 600 euro. To prymusi klasy dwujęzycznej z wykładowym hiszpańskim. Anna Rucińska pojechała kilka lat temu w wakacje na Costa Bravę. Zachwyciła się Hiszpanią. Klimatem, architekturą, a nade wszystko ludźmi: otwartymi, uśmiechniętymi, korzystającymi z życia. Wtedy postanowiłam uczyć się hiszpańskiego. To niezwykle melodyjny język, w którym można porozumieć się na kilku kontynentach. Thomas Jodar urodził się w Nicei. Mama Polka namówiła tatę Hiszpana na przeprowadzkę do Łodzi, Thomas liznął hiszpańskiego podczas wakacyjnych pobytów u rodziny ojca w Andaluzji. w domu rozmawia się głównie po polsku i francusku.(...) Michał Marczyk przygodę z językami obcymi rozpoczął od angielskiego i niemieckiego, ale żadnego z nich nie był w stanie nauczyć się bardzo dobrze. skąd zainteresowanie hiszpańskim? - Interesuję się piłką nożna. W telewizji oglądam mecze Primera Division (tamtejsza ekstraklasa) i ten język wpadł mi w ucho - wyjaśnia. (Gazeta Wyborcza Łódź, 6-7 marca 2004)

» Chór "Divertimento" zdobył I miejsce w etapie wojewódzkim XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A'capella dzieci i młodzieży i otrzymał rekomendację do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 02-04.04.2004 r. w Bydgoszczy
» Uczniowie naszego liceum - Rafał Szternel oraz  Tomek Sińczak - zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Siatkówce Plażowej U-18, które odbyły się w dniach 27-31 sierpnia w Tajlandii! To największe osiągnięcie sportowe uczniów w historii naszego ZSO Nr 1, ale także największy dotychczasowy sukces w historii polskiej piłki plażowej! Cieszymy się wszyscy ogromnie i składamy naszym "brązowym" chłopakom, a także ich trenerowi p. Sławomirowi Robertowi gratulacje, życząc im jeszcze większych sukcesów w ich karierze sportowej i trenerskiej!!!

» Uczniowie z naszego liceum - Marcin Typa oraz Wojciech Antoniak - zajęli II miejsce w konkursie na prezentację multimedialną "Od Franciszka Józefa do Unii Europejskiej" organizowanym przez XXIII LO w ramach Dni Austrii 2003.
» W XXVII Olimpiadzie Języka Niemieckiego - Eliminacje Okręgowe - udział wzięli Jarosław Zasada z klasy II D oraz Agnieszka Muchyńska z klasy IV A pod opieką p. Joanny Skoczylas
» Finaliści XX Konkursu Dendrologicznego:
Małgorzata Cieślak - II miejsce
Anna Michalska - III miejsce
Jakub Sawicki - IV miejsce
Izabela Walczykowska - V miejsce
Drużyna XXXII LO - I miejsce
» W Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie - etap wojewódzki - uczennica Dagmara Chamczyk     kl. IVc zajęła XVII miejsce
» Zofia Brzozowska z kl. IIc otrzymała wyróżnienie w X Ogólnopolskim Turnieju jednego wiersza zorganizowanym przez liceum im. Emilii Plater w Sosnowcu
Gratulujemy!