RadioActiv zostało założone przez piątkę uczniów: Lidię Danielską, Roberta Jachowicza, Mariusza Jurczyńskiego i Bartłomieja Łężaka,.
Pierwotnie, kiedy trafiliśmy do XXXII LO, radiem zajmowała się inna grupa ludzi uczęszczających do starszych klas, a sam radiowęzeł był nazwany zupełnie inaczej. Radio Zink, bo tak przez 6 lat nazywano rozgłośnię, zostało założone w dniu 17.03.1997r. Rozpoczęło nadawanie dzięki pomocy Komitetu Rodzicielskiego, nauczycieli i młodzieży. Uczniowie we własnym zakresie i nakładem własnych pieniędzy pomalowali pomieszczenie, które stanowiło centrum przesięwzięcia. Jednak my postanowiliśmy całkowicie zmienić image naszego radia.
Pomysł przeprowadzenia reformy w naszej małej rozgłośni narodził się na początku drugiej klasy, kiedy to zostaliśmy jego opiekunami. Stworzyliśmy coś zupełnie nowego. W miarę naszych sił, specjalnie na potrzeby radia, wyremontowaliśmy pomieszczenie z którego nadajemy, powstało logo radia, a ponieważ nie chcieliśmy być identyfikowani z tym, co było wcześniej, zmieniliśmy również i nazwę.
Nieustannie prowadzimy starania o to, aby sprzęt grający był coraz lepszej jakości, powiększamy swoją płytotekę oraz wprowadzamy w życie różne ciekawe pomysły uczniów naszej szkoły.
Oficjalnie RadioActiv rozpoczęło swoją działalność 14.11.2003, kiedy to uroczyście ogłosiliśmy wprowadzone zmiany.