„Śpiewać każdy może...", ale nie każdy jak my

Żeński chór “Divertimento" działający przy XXXII LO podobnie jak liceum - świętuje swoje 10 lecie. W 1994r. chór pod opieką Andrzeja Wierzbowskiego odniósł swój pierwszy znaczący sukces - zdobył II miejsce i Srebrny Kamerton na XIV Ogólnopolskim Koncercie Chórów A'capella Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Bydgoszczy. W marcu 1997 r. opiekę nad chórem przejęła Anna Kamerys. Początkowo w chórze śpiewały 23 dziewczęta, obecnie chór liczy sobie 45 osób. Próby chóru odbywają się dwa razy w tygodniu.

W ciągu kilku ostatnich lat chór uczestniczył w wielu przeglądach i konkursach chóralnych zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim. Do największych osiągnięć chóru należy zaliczyć:

* I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Szkolnych '98
* I miejsce w Makroregionalnym Przeglądzie Chórów Szkolnych '98
* III miejsce i brązowy kamerton na  Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Szkolnych - Bydgoszcz '98
* I miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Szkolnych '99
* II miejsce w Makroregionalnym Przeglądzie Chórów Szkolnych '99
* wyróżnienia w I i II Łódzkim Festiwalu Chóralnym '98 i '99 pod opieką Anny Kamerys

* II miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek' 99 pod opieką Anny Kamerys

* I miejsce w Wojewódzkim i brązowy kamerton w Ogólnopolskim Konkursie Chórów A Cappella dzieci i młodzieży - rok 2000 pod opieką Anny Kamerys

* I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Chórów A Cappella - rok 2001 pod opieką Agnieszki Kunickiej

* I miejsce w wojewódzkim i srebrny kamerton w Ogólnopolskim Konkursie Chórów A Cappella dzieci i młodzieży

Zespół bierze także udział w życiu szkoły, śpiewając podczas ważnych uroczystości np. rozpoczęcia roku szkolnego, ślubowania klas I, Wigilii. Głównym celem istnienia chóru w szkole jest przede wszystkim umuzykalnianie młodych ludzi. Młodzież uczy się także podstawowych elementów techniki wokalnej, poznaje literaturę chóralną od muzyki poważnej począwszy na ,,lekkiej , łatwej i przyjemnej" kończąc. Chór to także nauka pracy zespołowej i wspólna odpowiedzialność za efekt końcowy tej pracy.