Studniówka 2004

Motywem przewodnim studniówki 2004 były lata 60. W tej konwencji utrzymany był program artystyczny i muzyka, w takt której bawiła się młodzież. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, którego poprowadziła dyrektor szkoły pani Aleksandra Bonisławska. W rytm poloneza Wojciecha Kilara, tańczyli ci, którzy „potrafią poloneza wodzić”. Choreografia przygotowana przez panią Annę Sakowicz (nauczycielka wych. fizycznego) wzbudziła zachwyt nauczycieli i rodziców.

W programie artystycznym młodzież śmiała się ze wszystkich i ze wszystkiego: stereotypów, ideologii, trendów, mody, Gombrowiczowskiej Formy. Na scenie pojawiły się postaci z lat 60: Marylin Monroe, Elvis Presley.  Scenki z życia zmieniały się jak w kalejdoskopie, przeszłość przeplatała się z teraźniejszością. Żywiołowość, witalizm, sceniczny ruch, gesty, mimika grających budziły entuzjazm wszystkich oglądających. Widzowie przeżywali swoiste „katharsis” , wyzwalając się z okowów uczuć i emocji. Widać było , że inspiracją dla scenarzystek była twórczość samego Witkacego. Opiekę nad programem artystycznym  sprawowały: p. J Tarczyńska, p.G.Klimczak.

Nad sceniczną dekoracją, wystrojem auli i szkolnych korytarzy czuwała p. J. Sztrąf. Młodzież przez wiele tygodni pracowała nad portretami znanych piosenkarzy, aktorów z lat 60. Udało się nawet wjechać na salę balową różowym cadillac’iem ze styropianu. Korytarze uginały się od kolorowych kwiatów i barwnych strojów z minionej epoki. Największym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców cieszyła się rozwieszona na ścianach taśma filmowa ze scenkami z życia szkoły.
         Studniówka w murach własnej szkoły może być niezapomnianym  przeżyciem. Trud i wysiłek włożone w przygotowanie balu studniówkowego wynagradzały tańce do białego rana i świetne humory, które dopisywały wszystkim.